Zamrażarki kriogeniczne CRYOLINE®

Urządzenia do kriogenicznego zamrażania i chłodzenia Linde pozwalają na optymalizację jakości przy jednoczesnym spełnieniu indywidualnych wymagań każdego z sektorów przemysłu spożywczego. Skontaktuj się z nami, aby sprawdzić, która zamrażarka będzie odpowiednia dla Twoich potrzeb.

CRYOLINE CF.Cabinet freezer.

CRYOLINE CF - zamrażarka komorowa

CRYOLINE® CF jest  przeznaczoną dla małych partii produktów. Konstrukcja zamrażarki oparta jest na izolowanej komorze, do której wsuwany jest wózek z produktami. 

Może to być ten sam wózek, który jest używany do przygotowania produktów. Zamrażarka zapewnia dużą elastyczność dla różnorodnych produktów spożywczych. 

Czas i temperatura procesu są kontrolowane tak, aby zapewnić efektywne zużycie czynnika chłodzącego i osiągnąć wymaganą temperaturę produktu

View of the CRYOLINE XF spiral freezer

CRYOLINE XF - zamrażarka spiralna o wysokiej wydajności

CRYOLINE ® XF to bardzo wydajna zamrażarka spiralna przeznaczona do przetwarzania dużych partii produktów.

Opatentowana technologia pozwala osiągnąć współczynnik przenikania ciepła dwukrotnie wyższy niż w standardowych zamrażarkach spiralnych, co istotnie zwiększa jej wydajność i efektywność produkcji.

CRYOLINE XF zajmuje relatywnie małą powierzchnię, posiada większe moce produkcyjne i jest bardziej wydajna niż typowe kriogeniczne zamrażarki spiralne.

Zamrażarka nadaje się do gorących produktów o dużej wilgotności, np. gotowanego drobiu, owoców morza i dań gotowych.

CRYOLINE CW. Dual-purpose freezer.

CRYOLINE CW - zamrażarka wielofunkcyjna

CRYOLINE® CW jest wszechstronną i wielofunkcyjną zamrażarką kriogeniczną umożliwiającą łatwe przełączanie pomiędzy trybem IQF (indywidualne szybkie mrożenie) a trybem standardowej zamrażarki tunelowej z płaską taśmą.

W zamrażarce wykorzystywana jest technologia kontrolowanych drgań CRYOWAVE, która pozwala na regulację mieszania w celu osiągnięcia optymalnego mrożenia żywności metodą IQF. Może ona również pracować jako standardowa zamrażarka tunelowa dla pozostałych produktów spożywczych o różnych kształtach i rozmiarach.

Zamrażarka jest dostępna w różnych modelach i o różnych szerokościach taśmy.


View of CRYOLINE SC cryogenic freezer, Still life.

CRYOLINE SC - liniowa zamrażarka foliowa

Liniowa zamrażarka tunelowa CRYOLINE® SC, wyposażona w opatentowaną taśmę foliową jednorazowego użytku, jest przeznaczona do mrożenia produktów delikatnych, klejących się i trudnych do obrówki w sposób higieniczny i wydajny.

Urządzenie umożliwia łatwe zamrażanie lub chłodzenie produktów płynnych i/lub marynowanych, jak również utwardzanie  miękkich produktów (np. filetów z ryby lub kurczaka) przed ostatecznym zamrożeniem.

Ponieważ taśma jest jednorazowego użytku, możliwa jest zmiana produktów w czasie cyklu produkcyjnego bez konieczności jej czyszczenia.

Folia  nie pozostawia śladów, dzięki czemu doskonale nadaje się do przetwarzania delikatnych produktów spożywczych.

CRYOLINE MT Tunnel freezer, open front view.

CRYOLINE MT - zamrażarka tunelowa


CRYOLINE® MT to liniowa zamrażarka tunelowa. W zależności od rodzaju produktów spożywczych i wymagań produkcyjnych można w niej stosować ciekły azot (LIN) lub ciekły dwutlenek węgla.

Posiada modułową konstrukcję, co umożliwia dodanie dodatkowych tuneli i wydłużenie linii zamrażania w celu zwiększenia produkcji.

W ofercie znajduje się kilka modeli zamrażarki o różnych szerokościach taśmy.

CRYOLINE MT Tunnel freezer, open front view.

CRYOLINE TI - Zamrażarka w technologii uderzenia strugą ciekłego gazu

CRYOLINE® TI to bardzo wydajna zamrażarka wykorzystująca technologię uderzenia strugą ciekłego gazu.

Współczynnik przenikania ciepła w tej modułowej zamrażarce tunelowej jest ponad dwukrotnie wyższy niż w standardowych kriogenicznych zamrażarkach tunelowych. Ma ona mniejsze gabaryty niż konwencjonalne zamrażarki kriogeniczne i zajmuje mniejszą powierzchnię  (zwykle o 40%) przy zachowaniu tych samych mocy produkcyjnych. Zamrażarka CRYOLINE TI posiada wyjątkowo wysoki współczynnik wymiany ciepła i zapewnia efektywne wykorzystanie ciekłego azotu, co znacznie obniża koszty procesu. Przy zastosowaniu ciekłego azotu (LIN) jako czynnika chłodzącego zamrażarka CRYOLINE TI przeznaczona jest dla różnorodnych produktów nie wymagających metody IQF.

CRYOLINE SI freezer with closed lid

CRYOLINE SI - Zamrażarka immersyjna

CRYOLINE® SI jest zamrażarką immersyjną, w której produkt spożywczy jest poddawany kąpieli azotowej w celu szybkiego zamrożenia metodą IQF.

Zamrażarka służy do mrożenia metodą IQF (indywidualne szybkie mrożenie) dużych ilości produktów, takich jak gotowany drób, pokrojone w kostkę mięso i krewetki.

W zamrażarkach immersyjnych produkty  spożywcze poddane są bezpośrednio działaniu ciekłego azotu w celu szybkiego zamrożenia powierzchniowego, co ma likwidować plastyczność produktu i zmniejszyć straty podczas gotowania. Dzięki temu również rzadko i w niewielkim stopniu dochodzi do zlepiania się cząstek produktu i przywierania do taśmy.

This patented freezer will produce IQF pellets in a regular size with high repeatability, opening up many possibilities for the modern food processor.

CRYOLINE PE - zamrażarka do formowania i mrożenia produktów półpłynnych

Jest to jedyna kriogeniczna zamrażarka przeznaczona do formowania kształtów produktów.

Przetwórcy, którym zależy na kontroli porcjowania składników mrożonych sosów, przecierów, zup i innych płynnych produktów spożywczych, mogą dzięki niej uzyskać odpowiednie proporcje wagowe oraz niepowtarzalne odciski logo.

CRYOLINE® PE jest idealnym rozwiązaniem dla przetwórców obsługujących branżę spożywczą i gastronomiczną, sektor dań gotowych oraz rynek konsumentów. 

CRYOLINE CWI Freezer, side front angle II, closed

CRYOLINE® CWI 

CRYOLINE ® CWI to innowacyjna zamrażarka IQF (szybkie indywidualne zamrażanie), w której połączono zalety technologii kontrolowanych drgań CRYOWAVE ® z technologią uderzenia strumieniem gazu kriogenicznego dla zapewnienia wyższego poziomu elastyczności i efektywności. Użytkownicy CRYOLINE CWI mogą wykorzystać wysoki współczynnik przenikania ciepła do zwiększenia swoich możliwości przetwórczych. Mogą oni  zwiększyć ilość mrożonych produktów w urządzeniu o tej samej wielkości i zajmowanej powierzchni lub utrzymać ten sam poziom produkcji stosując mniejsze urządzenie, zajmnujące mniej miejsca. Zamrażarka idealnie sprawdza się w przetwórstwie mięsa, owoców morza i produktów wymagających szybkiego mrożenia, takich jak krewetki, krojone w plastry/kostkę mięso drobiowe, kiełbasy, klopsiki, makarony, dodatki do pizzy, owoce i warzywa.Small capacity spiral freezer, Unterschleißheim

CRYOLINE CS - kompaktowa zamrażarka spiralna

CRYOLINE ® CS jest kriogeniczną zamrażarką spiralną z taśmą samonośną.

Zapewnia wysoką wydajność produkcji na małej przestrzeni i jest odpowiednia dla szerokiego asortymentu produktów spożywczych.

Zamrażarka CRYOLINE CS jest przeznaczona dla klientów średniej wielkości.

Masz pytanie do eksperta?